Pınarköy İhtiyar Heyeti istifaya zorlandı

Cts Şub 2010· MEDYA HABERLERİ

Cumhuriyet 13.02.2010

METE KIZIK

KÖYCEĞİZ- Köyceğiz’de Yuvarlakçay üzerine yapılmak istenen hidroelektrik santralına (HES) karşı mücadele veren Pınarköy’deki ihtiyar heyetinin 6 üyesinden 4’ü, Muhtar Hidayet Çetin’in eylemcileri Muğla Valiliği’ne şikayet etmesi nedeniyle görevlerinden ayrıldı. Köylüler de istifacıları desteklerken, Topgöz bölgesinde oluşturulan direniş kampı ise sürüyor.

Savlara göre Çetin’in valiliğe yazdığı dilekçede, “Köy halkının dışarıdan gelen belediye başkanları, çıkar gurubu avukatlar ve tuzu kuru çevreciler tarafından kışkırtıldığı, gerekli önlemlerin alınması gerektiği ve kurulacak HES’in işsizliğe kısmi çözüm olacağı” savlandı. Çetin’in, AKFEN tarafından köy sınırları içinde kurulmak istenen HES’e karşı olduğunu, 24 köy muhtarıyla birlikte daha önce imza altına aldığına dikkat çeken istifacı üyelere, köylülülerden de destek geldi.

Bu arada kaçak kesim sonucu katledilen 300-400 yaşlarındaki çınar ağaçlarının bulunduğu Topgöz bölgesindeki direniş kampı sürüyor. Kampı önceki gün de MHP Genel Başkan Yardımcısı Kırşehir Milletvekili Metin Çobanoğlu, Muğla Milletvekili Metin Ergül ve Beyobası Belediye Başkanı Besim Özbek ziyaret etti.Yorum Yazın

*