Yuvarlakçay “aşkı” başkadır

Çar Şub 2010· PLATFORM HABERLERİ

17.02.2010, Yuvarlakçay’ı Koruma Platformu, Editör

Saat 12:00’ ye geldiğinde; içlerinde yöre halkının, TEMA gönüllülerinin, Belediye  başkanlarının, Muğla ve İzmir’den gelen dostların bulunduğu 1500 kişi Topgözü’nde bir kez daha buluştu.


TEMA gönüllülerinden Murat Demirci, Av. Berna Babaoğlu, Beyobası Belediye Başkanı Besim Özbek ve Okyay Tirli’nin yaptıkları ortak açıklamalarla yeni katılanlara bilgi verildi ve son günlerde yaşanılan tartışmaların, Yuvarlakçay adına birşey kazandırmıyacağından, ormanla birebir sorun yaşanmadığını ve gelen Jandarmaların bile alkışlarla karşılandığı, buna örnek olarak da; geçirilen süreçte hiç bir zaman karşı karşıya gelinmediğini Jandarmanın sağ duyulu davrandığını vurguladılar. Okyay Bey; tüm emek verenlerin TEMA nın maaş alan bir çalışanı değil, tamamen gönüllü üyelerden oluştuğunu söyleyerek, haklarında çıkan asılsız söylemler nedeni ile dava açacaklarını belirtti.

Yöre halkı Orman Bölge işletmesinin ısrarlı tavrına karşılık, kesilen ağaçların bedelini İşletmeye ödemeye razı olduklarını belirtiyorlar ve dava sonuçlanıncaya kadar delil niteliği taşıyan bu ağaçların alınmamasını talep ediyorlar.

Sn. Besim Özbek, halkın bu davasında yanında olduklarını, burada partiler üstü bir mücale verildiğini bir kez daha vurgulayarak, yöre halkına ve tüm katılımcılara desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Konuşmaların ardından; platform üyesi Yasemin Pakyürek ve Sonja Grau’nun sözlerini yazmış olduğu, “ŞALVAR RAP“ grubu yaşananlara dikat çekerek, büyük alkış topladı.

Katılımcılar, YUVARLAKÇAY’a olan sevgilerini bu anlamlı günde de göstermekten geri kalmadılar. Yuvarlakçay’ın yok olmaması adına günden güne büyüyen bu zincir, yöre halkına büyük destek sağlıyor ve bu haklı mücadelelerinde yalnız olmadıklarını gösteriyor.Yorum Yazın

*