HES nöbetinin 100. günü

Köyceğiz’deki Yuvarlakçay için nöbet tutan köylülerin eylemi 13 Mart’ta yüzüncü gününe ulaşacak. Köylülere destek vermek isteyenler  İstanbul’da, Çengelköy Doğa Evi’nde biraraya gelecek.

Muğla Köyceğiz’deki Yuvarlakçay için köylüler haftalardır nöbet tutuyorlar. Yuvarlakçay’a yapılmak istenen hidroelektrik santralına karşı nöbette olan köylülere destek için Doğa Derneği bir etkinlik düzenliyor. Dernek, şu çağrıda bulunuyor:

“13 Mart’ta, Muğla Köyceğiz’deki Yuvarlakçay’da yaşayan yüzlerce insanın HES inşaatına karşı tuttuğu nöbet 100. gününe ulaşacak. Yuvarlakçaylılar, birisi gelir de dereyi ve ağaçları oradan alır götürür diye haftalardır gece gündüz orada yaşıyor. Çoluk çocuk, genç, yaşlı, yetişkin; suyunu bekliyor. Hayatını, kimisi yatak, kimisi toplantı mekanı, kimisi mutfak olan, on çadırlık bir kamp alanında geçiriyor.

13 Mart Cumartesi günü Çengelköy Doğa Evi’nde tüm dünyaya örnek bir mücadele veren Yuvarlakçaylılar’a destek için bir araya geleceğiz. Buluşmaya Yuvarlakçay Koruma Platformu’nun üyeleri de katılarak yapılan mücadele hakkında bilgi verecek. Keyifli sunumlarmız ve nefis yiyeceklerimiz olacak.

Sürpriz isimler Yuvarlakçay için şarkı söyleyecek, kemençe çalacak. Herkesin gönlünden kopan küçük eşyalarla bir kermes kurulacak.

Buluşmadan elde edilecek gelirin tümü Yuvarlakçay Kampı’na destek olarak aktarılacak.

Yuvarlakçay için verilen dünyaya örnek mücadeleye siz de katılın!

13 Mart Cumartesi günü, Yuvarlakçay eyleminin 100. gününde, Çengelköy Doğa Evi’ne gelin.

Türkiye’ye ve dünyaya, “Yuvalakçay geçilmez!” deyin.”

Haberin sayfasıYorum Yazın

*