YUVARLAKÇAY’IN ÇAĞRISI “Hey, sen!”

Hey,sen!Yuvarlakçay’ın görüntüsünden,kokusundan,tadından bir kez bile faydalandıysan ona borçlusun. Lütfen bütün egolarını,kibirlerini,korkularını, tembelliklerini evde bırak ve gel!Gel de Yuvarlakçay ağlıyor, onu gör…Tesselisi için binlerce insan geliyor;fakat sen bir kez olsun gelmedin!

YUVARLAKÇAY’IN ÇAĞRISI

Herkes elini önce vicdanına, sonra da taşın altına koysun!

Yuvarlakçay’da yaşananlar için senin de bir görüşün olmalı.Bir düşün:Orada, çınarın altında piknik yapmadıysan bile,restoranda birşeyler yiyip içmişsindir.Dere yatağından gürül gürül su akmaması halinde bu cennetin ne şekilde değişeceğini,nasıl bir cehenneme döneceğini tahmin bile etmek istemiyorsun,anlıyorum;fakat lütfen artık aç şu gözünü ve GÖR!

Hey,sen!Yuvarlakçay’ın görüntüsünden,kokusundan,tadından bir kez bile faydalandıysan ona borçlusun. Lütfen bütün egolarını,kibirlerini,korkularını, tembelliklerini evde bırak ve gel!Gel de Yuvarlakçay ağlıyor, onu gör…Tesselisi için binlerce insan geliyor;fakat sen bir kez olsun gelmedin! Yuvarlakçay’ın seni çağırıyor; alınmış; “ağaçlarım öldü,bari bir başsağlığı dilemeğe geleydi” diyor .

Binlerce köylü Yuvarlakçay’ını kötü gününde yalnız bırakmadı.Binlerce köylü sesini duyurmaya çalışıyor.Binlerce köylü,Türkiye’nin bütün köylülerine örnek oluyor.

“Internetten,gazeteden,televizyondan takip ediyorum, Yuvarlakçay’ı destekliyorum” diyebilirsin ama sadece demekle kalırsın.Topgözü’ne bir kez olsun gelip o ortamı, o atmosferi solumadan anladım dersen yalan olur.Yuvarlakçay’ı yaşamalısın!

“Sen” diye hitap ettiğim kişi ile ilgili ipuçları verebilirim: Ankara,Muğla Merkez,Dalyan,Köyceğiz veya Ortaca’da oturuyor.Çevre konusunda gayet duyarlı olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Esnaf, sade vatandaş,iş adamı,turizmci, yerli,yabancı, ev hanımı,evinin direği,bakan,başbakan,vali veya belediye başkanı olabilir.Başka ipucu sunmama gerek yok.Sanırım tanıma uyan herkes anlamıştır.Sevgiler

Yasemin PakyürekYorum Yazın

*