Diktiğimiz Fidanlar 100. Günde Filiz Verdi!

Sal Mar 2010· PLATFORM HABERLERİ

Bir gecede kesilen, yerle bir edilen ağaçlarımızın yerine; doğanın acısını bir nebze olsun dindirmek için, 27 Aralık’da çocuklarımızın diktiği çınar fidanları 100. günümüzde filizlenerek, bizleri sevindirdi.

Bir kez daha Toprak  Anaya   ve Çocuklarımıza söz veriyoruz: “Diktiğiniz fidanlar yerlerinden sökülemeyecek ve Yuvarlakçay özgür akmaya devam edecek!”

Verdiğiniz izinlerden, anlamsızca gururunuzdan vaz geçin!

Sizler için başta “ bir avuç çevreci”ydik.

Şimdi 100. günümüzün ardından, 20 bini aşkın kişiyiz. “DURUN”, “DURDURUN” dedik, ”HATA  YAPIYORSUNUZ” dedik,

“ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE DOKUNMAYIN” dedik.

Ailemizi, yaşantımızı, sorumluluklarımızı ve hatta özel hayatımızı bir kenara bırakıp; Yuvarlakçay’ı kurtarmak adına: Davalar açtık, Suç duyurusunda bulunduk, Yürüdük, Sloganlar attık, Akademik araştırmalar yaptırdık, Bankalara, Cumhurbaşkanlığına yazdık, Gece Gündüz Nöbet tuttuk.

Sesimizi duyurmak için; hiç kimseye, hiçbir şeye zarar vermeden dostlarımızla hep şenlik havasında  buluştuk.

Projenin iptali için; daha ne yapmalıyız? daha kaç kişi olmalıyız?

Sayımız mı yeterli değil acaba?

Sayımıza Türkiye genelinde HES madurlarını ve bize destek veren dostlarımızı  eklersek, kaç kişi olduğumuzu yazmak utanç verici olur sanırım.

Çocuklarımıza verecek cevabımız, Devlet kurumlarına güvenimiz, Yetkililere saygımız kalmadı.

Şimdi karşımızda “bir avuç yetkili” olarak , saygınlığınızı geri kazanmanız için; hatalarınızdan dönmenizi, Yuvarlakçay’ı yalnız bırakmayan dosların yüzünü güldürmenizi ve çocuklarımızın “Hani doğayı sevmeliydik, hani zarar vermemeliydik. Bize öğrettiklerinizi unutturamaz bizim bu gücümüzü yıkamazsınız” çağrısına kulak vermenizi bekliyor ve

Sizlere bir kez daha “YUVARLAKÇAY GEÇİLMEZ” diyoruz…Yorum Yazın

*