BASINDAN: MİLLETVEKİLİ EŞLERİ YUVARLAKÇAY’DA

Pts Nis 2010· EYLEM & ETKİNLİK
BASINDAN: MİLLETVEKİLİ EŞLERİ YUVARLAKÇAY’DA

 Hafta sonunda saat 17.30’da Türkiye’nin dört bir tarafından Yuvarlakçaya’a gelen 40 Milletvekili eşi kapm alanına köylünün haklı davasına destek için bir ziyaret gerçekleştirdiler.
Yuvarlakçay’ın eteğinde bulunan Yeşil Vadi Restaurant’da platform üyeleri tarafından alkışlarla karşılandılar.
Milletvekili eşleri yaşananlar ve gelişmeler hakkında bilgi aldılar.
Böyle güzelliklerin korunması gerekirken, tahrip edilmesine anlam veremediklerini ve direnişte bulunan kadınlardan çok etkilendiklerini dile getirdiler.
Restaurant’tan ayrılarak, Topgözü mevkiine geldiler ve direniş çadırlarında konaklayan direnişçiler ile görüştüler.
Çoluk çocuk, gece-gündüz, yağmur-çamur demeden sularını ve geleceklerini koruyan direnişçilerle zaman zaman duygulu anlar yaşadılar. Yuvarlakçay’a gönül veren herkesi ve özellikle tüm kadınlarımızın bu birlikteliğine hayran kaldık dediler.
Alkışlar içinde uğurlanarak, “her daim bu haklı ve onur verici mücadelenizde yanınızda olacağız” diyerek bölgeden ayrıldılar.
Yuvarlakçay platformu hakkında bilgi veren platform sorumlusu Seba Çobanoğlu şunları söyledi.
Yuvarlakçay’ı koruma platformu, Yuvarlakçay üzerine kurulması planlanan hidro-elektrik santraline ve bu amaçla yapılmakta olan doğa ve ekosistem tahribatına karşı çıkan bir topluluktur. Platform doğayı önemseyen herkese açıktır. Yuvarlakçay’ın içinde bulunduğu Pınar Köyü halkı, Dalyan, Ortaca, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris ve Muğla’daki birçok sivil toplum kuruluşu platforma dâhildir. Amacımız; Yuvarlakçay üzerine kurulması planlanan hidro-elektrik santrali projesinin iptalini talep etmiştik. Ve talebimiz mahkemece uygun görüldü. Dedi.19-04-2010
İhsan ULUDAĞ / Yeni Sayfa Marmaris

http://www.marmarisyenisayfa.net/haber_tr.php?no=11551Yorum Yazın

*