HAKKIMIZDA

Yuvarlakçay’ı Koruma Platformu, Yuvarlakçay üzerine kurulması planlanan hidro-elektrik santraline ve bu amaçla yapılmakta olan doğa ve ekosistem tahribatına karşı çıkan bir topluluktur. Platform doğayı önemseyen herkese açıktır. Yuvarlakçay’ın içinde bulunduğu Pınar köyü halkı, Dalyan, Ortaca, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris ve Muğla’daki birçok sivil toplum kuruluşu platforma dâhildir.

Amacımız; Yuvarlakçay üzerine kurulması planlanan hidro-elektrik santrali projesinin iptalini ve nehirdeki bu ve buna benzer doğa tahribatlarının önlenmesini sağlamaktır.

Yuvarlakçay’ı Koruma Platformu olarak Muğla ili, Köyceğiz ilçesi, Beyobası beldesi, Pınar köyü hudutları içerisindeki YUVARLAKÇAY ırmağında yapılmak istenen HİDR0-ELEKTRİK SANTRALİN’E (HES) karşı çıkıyor, ÖZEL ÇEVRE KORUMA BAŞKANLIĞI’nı, KÜLTÜR VE TABİAT VARLIKLARINI KORUMA YÜKSEK KURULU’nu, ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI’nı YUVARLAKÇAY’DA yapılmakta olan doğa katliamını durdurmaya davet ediyoruz.

We strongly reject the hydro-electric powerplant project onYuvarlakcay river (Pinar village, Koycegiz, Turkey) and invite responsible government institutions to stop further destruction in the area.